Twój głos jest ważny! Weź udział w badaniu na żywo lub ankiecie ONLINE. Pytamy o rozwiązania Kiss&Ride!

Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu opinii społecznej, dotyczące wprowadzenia stref Kiss&Ride oraz postoju tymczasowego w ramach projektu „Smart Parking — zwiększenie dostępności miejsc parkingowych w Ełku”.

Harmonogram działania punktów konsultacyjnych: TUTAJ

Czym jest strefa Kiss&Ride?

Przekładając nazwę na język polski jest to strefa „Całuj i jedź” czyli rozwiązanie, które ma na celu usprawnienie i poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rozwiązanie to zakłada wyznaczenie przy szkołach strefy parkowania o krótkim czasie postoju (np. do 1 minuty) – miejsca, gdzie rodzic odwożący dziecko do szkoły zatrzyma się zgodnie z przepisami, dziecko bezpiecznie wysiądzie, a rodzic pojedzie dalej. Będą to miejsca o dużej rotacji. Pilotażowe rozwiązania znajdą zastosowanie przy Szkole Podstawowej nr 2 znajdującej się przy ulicy Małeckich oraz przy Szkole Podstawowej nr 3 przy ulicy Grodzieńskiej.

Więcej o badaniu online : TUTAJ

Więcej informacji nt. planowanych rozwiązań i konsultacji znajduje się na elkkonsultuje.pl.

Realizatorem badań na zlecenie Urzędu Miasta Ełku jest Stowarzyszenie Adelfi oraz Fundacja Innowacja.

Smart Parking – zwiększenie dostępności miejsc parkingowych w Ełku” współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 i budżetu państwa w ramach konkursu dotacji Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju pn. „HUMAN SMART CITIES. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców”.