Przejdź do treści

o #EłkKonsultuje.pl

Logo #EłkKonsultuje.pl
Logo Ełk konsultuje

Część, dzień dobry, witaj.
Niezależnie od tego kim jesteś i jak chcesz by się do Ciebie zwracano na powitaniu chcemy by każdy mieszkaniec, mieszkanka Ełku miała taki sam głos w sprawach, które wszystkich nas dotyczą.

Serwis #ElkKonsultuje.pl powstał spontanicznie przy okazji współpracy Miasta Ełku, Stowarzyszenia Adelfi i Fundacji Innowacja podczas konsultacji społecznych dotyczących Polityki Parkingowej Miasta Ełku.

Czym są konsultacje społeczne?

W prostych słowach to „pytanie mieszkańców o zdanie”. Za tym prostylowym stwierdzeniem kryje się jednak dość ważny i niejednokrotnie trudny proces w którym, każde zdanie ma znaczenie. Dlaczego? Dlatego, że konsultacje społeczne to nie jest głosowanie na zasadzie im więcej nas jest tym jesteśmy silniejsi więc mamy prawo decydować. Nie działa to również na zasadzie im głośniej krzyczymy tym więcej mamy racji, albo im jestem ważniejszą osobą tym bardziej moje zdanie się liczy.

Konsultacje społeczne to trudny proces dialogu pomiędzy przedstawicielami władz, a mieszkańcami. To proces, który służy zebraniu głosów mieszkańców, interesariuszy danej sprawy po to by ostatecznie móc podjąć najbardziej optymalną decyzję w danej sprawie.

Jak wiele jest spraw, o które można zapytać mieszkańców? Więcej niż można by się spodziewać.